מאת:

התפרסם בתאריך:

27/01/2016

מלאת ספקות באמונה

שאלה מקטגוריה:

,
אני מלאת ספקות ופונה אלייכם לשפוך את ליבי.
גדלתי עד גיל 17 בבית חרדי בבית ספר בית יעקב.
אבא שלי חזר בתשובה לפני מלא שנים וכיום הוא חרדי ללא פשרות, לא מוכן להכיר דרך אחרת ובטח לא להכיר בשונה. אני בגיל 17 פרשתי.
אני לא זוכרת מתי אבדתי את אלוהים. אבל כיום אני חיה בלעדיו.
אני מרגישה שעבדו עלי בבית ספר, שמכרו לי שקרים, על קריעת ים סוף ועוד מלא סיפורים שכיום ניראים לי ממש דימיוניים. לפעמים אני ממש בוכה. אני מסתכלת לשמים ואומרת איך יש שם את כיסא הכבוד?! איך כיסא יכול ליהיות בשמים?
ואז אני בוכה על אבא שלי. בוכה על מי שעשה לו שטיפת מוח. בוכה על שהוא הולך עיוור עם הדת. ומאמין באמת ובתמים.
אני מרגישה מתוסכלת כי פתאום אני מבינה שבעצם אלוהים זה רק מוסג לביטחון , סוג של משהו שנותן לבני אדם תקווה לחיות. ובעצם אין.
ואז פתאום אני חושבת בני ובין עצמי ואומרת אולי הוא כן קים?
אני נורא מבולבלת!!
והכי הכי כואבת על אבא שלי שמאמין ללא גבולות שכול מילה בתורה היא אמת לאמיתה:( חייבת שתיתנו לי אור בקצה המנהרה החשוכה שלי, פליז.

תשובה:

  שואלת יקרה מתוך שאלתך ניכרתך חשיבתך העמוקה ורצונך להעמיק חקור בתוך עצמך ולתוך עצמך. אני מתרשם מכך שקיים אצלך חשש מעצם המחשבה פנימה לתוך עצמך. חשש, שמא " חלילה" " תדבקי" בתסמונת אותה חווה אביך וממנו תשאבי דעות או התנהגויות שאינן מתאימות לך. האם אוכל להתרשם מכך שלמרות הכל ועל אף " התנהגותו החריגה " לכאורה של אביך את עדיין.. אוהבת אותו? מעריכה אותו?  הרשי לי להעז ולקבל את המחשבה שכן. אביך , כנראה כמוך, עבר אף הוא טלטלות בחייו. אותן טלטלות הגורמות לחלק מהעוברים אותם לבעיות קשות ואף מעבר לכך, ולאחרים טלטלות אלו מעניקות חוסן לחיים. ממה שכתבת נראה שאת מאד חומלת על אביך, איך הוא נפל בפח האמונה איך הוא מנהל את חייו על פי התורה, ואני רוצה לתהות ולשאול: זה באמת כל כך גרוע? איזה רווח היה לו אם היה לו את החיים שאת מאחלת לו? חיים ללא אמונה ללא תורה וללא אלוקים. האם החיים שלך ללא אותו אלוקים כל כך מאושרים שאת רוצה שגם הוא יזכה בחיי אושר אלו? תנסי לחשוב על זה. האמונה עושה טוב לבן אדם (אפילו אם לדעתך היא אינה נכונה). ואם הוא היה מאמין בטבעונות? במיסטיקה? בקריאה בקפה? גם אז היית כה כואבת עליו? לאנשים סביבנו יש לעיתים בחירות שונות משלנו, אך כל עוד הן לא מזיקות או עושות רע למה שלא נכבד את בחירת הזולת? אני מאמין ומקווה, מתוך העמקה בתוכן וצורת כתיבתך, שגם את עוברת כיום טלטלות שונות סביב האמונה שלך. יתכן ותחושת " שחור-לבן" עוטפת את יישותך. אותה תחושה שאינה מאפשרת לך לרקוד ריקוד עדין על רצף החיים המספקים לנו לא מעט סיטואציות קיצוניות בתוכן אנו מתנהלים באחריות ובבטחה כל עוד אמונתנו בבורא עולם בנויה איך שהוא בתוכנו. עיוות החשיבה של "שחור-לבן", גורם לנו לאחוז באחד מקצוות הרצף ולפחד מלהתנסות מחוויית הלמידה וההתנסות ברצף החיים. חשוב שתדעי שריבונו של עולם איפשר לנו בחירה חופשית כדי שנצליח להגיע להחלטות בכוחותינו אנו. הציווי עליו אנו אמונים הוא " ובחרת בחיים" .. את זו שבסופו של דבר תבחרי את הטוב ביותר עבורך. עליך לזכור כי בחירה שתביא אותך לטוב היא הבחירה הטובה עבורך. בלבול וחוסר אונים מהווה אינדיקציה לחיפוש שלא מיצה עדיין את עצמו. המשיכי לחפש ממקום של רצון להגיע למקום טוב. השתמשי בכמה שיותר מקורות כוח שיש מסביבך :סביבה קרובה ומעצימה שלך. (לא פירטת יותר עליך כך שאינני יודע מי הם חברותייך או סביבתך הקרובה, האם את לומדת/ עובדת וכ"ו ). דברים שאת אוהבת לעשות, זכרי: ריבונו של עולם נתן לך לב ושכל ישר. שלמה המלך גילה לנו סוד מעצים ומדהים בספר משלי: " מים עמוקים – עצה בלב איש. ואיש תבונות ידלנו. " העצה הטובה ביותר עבורך היא החיפוש שלך את עצמך כשאת מאתגרת את עצמך במציאת נקודות הכוח שלך ולא רק מקבעת את הבלבול והכאוס. העצה האמיתית נמצאת רק אצלך.. עליך לגלות ולדלות אותה מעצמך תוך שימוש בסביבתך המעצימה האפשרית כדי למצוא את החוט המאריך באורך הנכון שימצא את דרכו יחד עם כלי הקיבול עמוק לתוכך. ואם אספת את עצמך ובחרת לשתף אותנו ב" אקשיבה" בלבטייך הנורמטיביים הללו, אני משוכנע שאת עמוקה וחושבת. ומשכך, הצלחתך בעזרת ה בחיפוש נקודות הכח שלך מובטחת. פשוט המשיכי! הייתי מציע לך לקרוא תשובות שהתפרסמו באקשיבה בנושא קיום האלוקים https://akshiva.co.il/?s=%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D אני מקווה שמה שתקראי יתקבל על ליבך. נשמח  להמשיך ולעזור לך דרך צלחה ישראל [email protected]  

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן