מאת:

התפרסם בתאריך:

26/08/2021

לא אכפת לי מה קורה סביבי

שאלה מקטגוריה:

אני נשואה ויש לי ילדה מהממת אנחנו דיי חיים על הקצה אבל לא רע לנו יש שפע מסוים שרודף אותנו אפילו אם אין עושר גדול. הבעיה היא שאיפשהוא הלכתי לאיבוד בתוך כל זה אני בת 21 התחתנתי בת 19 הבת שלי בת שנתיים כמעט . ואני מרגישה שאין לי כלום בחיים לא אכפת לי מה קורה סביבי לא מהבית לא מעבודה שאין לי לא מבעלי שכל כך רוצה לתת ולהעניק ולקבל אהבה ולא מעצמי , אני מרגישה שאין בי כוחות לשום דבר , עברתי מסכת חיים לא פשוטה ואני לא מצליחה להתנתק מהעבר . הבעיה הכי גדולה שלי שאני לא מצליחה לאהוב את בעלי כי אני מסתובבת כל הזמן בתחושה שהוא אוהב אותי בגלל הגוף שלי או כדי שאני יעניק לו ואני לא מצליחה לאהוב אותו באמת לא מצליחה לתת לו גם פיזית וגם נפשית כמעט שום דבר כי אין לי .
מעבר לזה אני כל היום תקועה בטלפון רצה אחרי סדרות כדי לשכוח כדי לא לקום כי אין לי אנרגיות בגוף אני מרגישה שכל פעולה לוקחת ממני מלא כוחות שאין בי . עברתי 2 הפלות השנייה ממש היום ואני לא מבינה מה אלוקים רוצים ממני אני רוצה להתקרב אליו אבל לא יודעת איך אני מרגישה רחוקה כאילו אני גויה בכלל אטומה לגמרי…
הוצאתי תואר ראשון כמורה ואני שונאת להיות מורה ואין לי את האומץ לקום ולעשות מעשה וללכת ללמוד משהו שאני אוהבת כי גם ככה תמיד יהיה את המשפחה שלי שיורידו וירמסו אותי שאני לא יצליח אני מפחדת לקרוס לא להיות בשליטה על החיים , א ל זה מה שקורה לי בלי שאני יודעת אני פשוט נשלטת ואני לא יודעת מה לעשות .
אשמח לעצה למעני ולמען בעלי וילדי

תשובה:

תשובה

שלום לך שואלת יקרה.

איך את מרגישה? עברת הפלה ביום שכתבת את השאלה וזה אירוע לא פשוט בכלל. בין אם רצית עוד ילד ובין אם לא.

את מתארת מצב לא פשוט, הווה שאת מנסה לברוח ממנו, עבר שיושב לך בתוך הלב והגוף. משהו מונע ממך לחיות.

אחד המורים שלי לפסיכולוגיה התנהגותית אמר פעם שהמטרה שלנו כפסיכולוגים היא דבר ראשון לעזור לחזור לתפקוד ורק אז אפשר לדבר על המקור ולעבוד עליו. בהשארת הדברים שהוא אמר אני כותבת לך את התשובה בסדר הזה.

לפי מה שכתבת נשמע שאת בדיכאון לא ב"דיכאון" במובן שבו משתמשים במילה הזו ביום יום. אלא, בדיכאון אמיתי כזה שכתוב בDSM שזה הספר המגדיר למחלות הקשורות בנפש וברגש. דיכאון הוא סבל אמיתי, הנפש לא מוצאת מנוח, המחשבות קשות, לא אוכלים נורמלי, לא ישנים נורמלי, לא עושים שום דבר שמרגיש 'חי'. אבל ב"ה יש דרך לפתור דיכאון! פעילות גופנית, טיפול CBT ותרופות. תבחרי שתיים מאלו ותגיעי לתוצאות מהירות ב"ה. המסלולים האלו יוציאו אותך מהסבל היומיומי שלך ויעזרו לך לחיות מיום ליום. איך נגשים אליהם? תרופות- מקבלים דרך קופת חולים או דרך פסיכיאטר פרטי. פעילות גופנית- מוציאים את עצמך בכוח מהמיטה ומתחילים ללכת. טיפול CBT- דרך קופת חולים או דרך מאגר המטפלים שעליהם ממליצים באקשיבה.

ועכשיו, אחרי שתצאי קצת מהמיטה (גם אם היא מיטה וירטואלית בראש שאת פשוט לא מוכנה לצאת ממנה), נוכל להתחיל לדבר על מה שאת מתארת. ילדות לא פשוטה, משפחה שרומסת, את בטוחה שאת לא ראויה לאהבה, את לא יודעת אם את בעצמך יכולה לאהוב, את לא סומכת על בן הזוג שלך. את עברת באמת דברים לא פשוטים ואני מאמינה שיש לך את כל הסיבות שבעולם שלא לסמוך, שיש לך מספיק ניסיון בשביל להאמין שאת לא ראויה.

אבל אני גם מאמינה שלמרות מה שעברת. למרות הדברים שאמרו לך. למרות האנשים שלא היו שם בשבילך ואולי גם הזיקו. למרות כל זאת, את ראויה! ראויה להיות נאהבת, ראויה להיות אימא טובה ובת זוג טובה, ראויה ללמוד מה שליבך חפץ ולעשות טוב לך ולעולם.

שנה חדשה, יקירתי, יכולה להיות זמן נפלא לדבר עם ה' ולהגיד לו שזהו, את עכשיו מבקשת ממנו לתת לך מקום טוב בעולם. מקום של צמיחה והתחדשות ואהבה.

ולטווח הרחוק יותר, אני מאוד ממליצה לך ללכת לטיפול אצל מטפל או מטפלת מומחים בנושא של טראומה. מישהי שתוכלי לסמוך עליה ולעבור איתה את הדרך לריפוי ממקום יותר עמוק ואמיתי שיאפשר לך ב"ה לחיות חיים טובים יותר שתהיי גאה בהם.

מאחלת לך שנה טובה ומתוקה

נועם

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן