The Butterfly Button
בושות שגרמתי לעצמי

שאלה מקטגוריה:

תקופה ארוכה – שנים – סבלתי ממכלול של דברים. ביניהם מחרדות מסיוטים ועוד. הרבה פעמים הייתי עושה שטויות מתוך כל הלחצים הללו. ובפרהסיה. ברשות הרבים. תקופה אחרונה גם התחלתי לספר לאנשים כל מיני דברים שאני חווה ושהצנעה יפה להם פשוט בשביל לשחרר ולהקל על הלב. כיום אני במצב שאני חושב לעצמי איך אני יכול ללכת להסתובב ברחוב? בטח אנשים זוכרים ומסתכלים עלי בהתאם. מה גם שהילדים שלי חלקם כבר בגיל של שידוכים ומי בכלל ירצה להשתדך עם בנאדם שכזה? אז נכון שבכל שידוך רואים את יד ה’ ויש המון סיפורים איך שבדיוק כשמגיע הבאשרט נעלם השכל ושוכחים פרטים וסוגרים שידוך ואני עדות חיה לכך. לאחר החתונה נודע לי שהבנאדם שהכיר אותי הכי טוב כולל בעייותי הנפשיות רצו לשאול גם אותו אך מניעות ועיכובים גרמו לכך שסגרו שידוך בלי זה ולכן גם השידוך לא נתקע בדיוק שם. כך שמהנושא של שידוכים אני פחות חושש אלא בעיקר מאיך אני מתמודד עם הזכרונות שפתאום נכנסים לראש שביום פלוני עשיתי במקום פלוני מעשה שכל רואיו יעידו כי משיגענער אנוכי.

תשובה:

שלום וברכה לשואל היקר

אחד מהתפיסות שחז”ל קבעו לנו היא שכל אדם צריך לומר שהעולם נברא עבורו, חז”ל היו חכמים גדולים והם הבינו שאדם שמתהלך בעולם מתוך הבנה שהעולם קיים עבורו דהיינו למענו הוא יכול להגיע לשלמות עם עצמו הכי טוב שאפשר.

בסוף ספר דברים התורה מדגישה שוב ושוב את עניין הבחירה החופשית, והרעיון בזה הוא היות האדם יצור בעל בחירה שכל העולם קיים לפניו ועבורו ולכך חלק מהיותו אדם תלוי בבחירה החופשית, ובפרשת השבוע בראשית נבין שהאם נברא ממש מהבורא עצמו, והיות והבורא עצמו הוא חופשי לעשות כל דבר מרצונו, כך האדם חופשי לעשות כל דבר.

זאת אומרת השלמות האמיתית של האדם מגיע לו רק כשהוא חש נוח עם עצמו, רק שהוא שלם במעשיו, נכון אנחנו טועים פעמים רבות ואנחנו יודעים להגיד ששגינו וגם לבקש סליחה, ולסלוח לאחרים, אבל כל זה לא משנה מעצם הבחירה של האדם הראשונית שהייתה בחירה חופשית כך וכך לעשות, וגם אם בדיעבד נתברר לו שטעה עדיין מבחינתו הוא בחר בחירה חופשית.

כאשר אדם מגיע לתובנה שהוא שלם עם עצמו בכל מחיר אז לא משנה לו כלום, הוא יחטוף מכות, יצחקו עליו, ילעגו עליו הוא מבסוט ושמח, וזה משדר לסביבה שלך שאתה אדם עם עקרונות.

חלק מהבעיה שלך תהיה אם תשדר חולשה ובושה כל הזמן ותתנצל על עצם קיומך בעולם ועל מה שעשית, כמובן שאתה לא צריך להצדיק או לדבר על זה אבל תשדר עסקים כרגיל, תשדר לכולם במסר לא במילים שמה שהיה היה ממשיכים הלאה בחיים.

אנשים יש להם זכרון קצר במיוחד אם מכניסים להם דברים חדשים במקום, לכן אם תשתדל להתבלט במעשים חיוביים וטובים תשדר רצינות בבית כנסת ובקהילה שלך, תתרחק מבדיחות וליצנות, ומצד שני תהיה האדם הכי שמח בעולם, אז כולם ישכחו וגם אתה את העבר הפחות נעים.

אם תרצה המלצה אולי תייסד שיעור בהלכות שמירת הלשון בספר חפץ חיים וזה יגרום לסייעתא דשמיא בטעויות שנעשו על ידי הפה.

מכל מקום ועניין על אף כל האמור אני ממליץ לך בהמלצה חמה לגשת לסיוע מקצועי ע”מ לטפל ולבדוק האם ישנם מצוקות נוספות שצריכות סיוע מקצועי.

בברכת חורף בריא ושמח

אברהם ב.

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

כבר לא כואב לי וכבר לא זועקת לעזרה- זה סימן טוב או רע?
אני אתחיל בלי הקדמות. אני לא מכירה את עצמי לאחרונה. לא שלפני זה הייתי מחוברת אבל כן היה לי דפוס קבוע ומסויים. מאז שזוכרת את עצמי אני חיה בתודעה של סבל. כל הזמן הרגשה של סבל צער וכאב בדרגות שונות. היו לי ויש לי סיבות רציניות ומשכנעות לכך. בכול אופן...
האם לחתוך יעזור עם מה שאני מרגישה?
אני באמת כבר לא יכולה לסבול את זה אני עם פסיכולוגית כבר4 שנים ולפני שנה הייתי עם חשיבות התאבדות ומאז זה הפסיק ואני עכשיו מוצאת את עצמי חשה צורך לחתוך אני פשוט מרגישה לא קשורה, שאף אחד לא אוהב אותי ומרגישה המון עצב ואני לא מסוגלת כבר שמעתי כל כך...
מה עושים כשאין כוח לחיות?
מה עושים כשאין כח לחיות? אני מאובחנת עם פוסט טראומה מורכבת בטיפולים מתישים כואב לי הכל מאחוריי אישפוזים כואבים אני מאובחנת עם הפרעת אישיות גבולית אני קיצונית אוהבת ושונאת בצורה קיצונית אני נשואה עם ילדים ואין לי כח אני רוצה להיות האמא הכי טובה ואם לא מצליח אז לא באלי...
סובלת מחרדות וכל המשפחה סובלת איתי
יש לי חרדות נוראיות. ממה? מכל דבר! מלנסוע בדרכים מאזעקות ממחלות מכל דבר מפחיד שהחיים עשויים להציע לי:( אני נמנעת וחרדה. מסתגרת בבית. לא נוסעת. לא שמחה. כל הזמן עושה בדיקות. מדריכה את הילדים שלי מה לעשות ביום שאחרי… כל המשפחה פה סובלת יחד איתי כי אי אפשר באמת לחיות...
נחשפתי לסירטונים האיומים מה יהיה איתי?
אני אישה נשואה ואמא. מתחילת המלחמה כולם מדברים על זה שזה נורא להחשף לסרטונים המזעזעים והם צודקים.. מרגישה את זה על בשרי. אבל לא מצליחה להפסיק! יש בתוכי משהו שדוחף אותי להציץ ולראות ולהפגע מעוד סרטון מזויע מה עושים? איך עוצרים את כדור השלג האיום הזה?
מה יכול לעזור לי להתגבר על החסר הרגשי ולחיות בטוב?
קודם כל, אני רוצה להביע את תודתי העמוקה ביותר על המרחב שלא יסולא בפז שאתם מספקים לכולם. המסירות שלכם להציע את המקום הזה היא באמת יוצאת דופן. לאורך חיי חוויתי חוסר אהבה עמוק בשנים המעצבות שלי. זה השפיע עלי לאורך זמן, ובאמצעות פגישות טיפול רגשי מתמשכות, הבנתי את החשיבות של...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן