The Butterfly Button
אם בשיגרה שלי הנוכחית אין לי זמן לנשום, כיצד אנהל בית, אגדל ילדים ואתחזק זוגיות????

שאלה מקטגוריה:

איך אני מפסיקה לחשוב כל הזמן על כסף?

שלום לכם.

אתר מדהים שתמיד ניתן לחזור, להתייעץ ולשתף…

אני בחורה רווקה. עובדת מישרה מלאה ובנוסף סטודנטית לתואר ראשון.

הימים שלי עמוסים מאד מאד מאד!!!

והשאלה שכל הזמן רודפת אותי ומרחפת מעליי זה האם אני עושה נכון, האם אני בדרך האמת..?!?!

ואסביר-יש לי חלום להגשים את התארים שאני רוצה ללמוד ולעסוק במקצוע שאני אוהבת.

ומצד שני יש לי רצון גדול מאד להיות אימא טובה ומשקיעה, רעיה רגועה ופנויה.

כיצד הדברים יכולים ללכת יחד????

אם בשיגרה שלי הנוכחית אין לי זמן לנשום, כיצד אנהל בית, אגדל ילדים ואתחזק זוגיות????

בעייני בשביל לקיים דברים אלו-אין אפשרות לעבוד במשרה מלאה וכמובן שלא ללמוד לתארים…

אני נקרעת מהמחשבה אולי בכלל מיותרים כל הלימודים שלי ועדיף שכל החיים אשאר בתפקיד קטן אבל עם פניות לחיים האישיים??

איך אדע לבחור בדרך האמת והנכונה????

אודה מאד לתשובתכם שאולי תרגיע את דעתי….

תודה גדולה מאד,  ה’ ישלם שכרכם!!!

תשובה:

תשובה

שלום לך, בחורה שאפתנית עם שתי רגליים על הקרקע.

נהנתי מאד לקרוא את השאלה שלך, במיוחד כי היא כנה ונכונה, וכזאת ששואלת את השאלה האמיתית של החיים: איך אפשר לשלב בין שאיפות של קרירה ותעסוקה משמעותית ותובענית, לבין ניהול חיי משפחה מספקים ואורח חיים בייתי וחם.

בעולם הגדול עוסקים בסוגיה הזו בכל מסגרת שמכבדת את עצמה.

יקראו לזה הום- וורק בלנס, יקראו לזה איזון בית עבודה, יקראו לזה דוקא בשם הקונפליקט. לא משנה.

כולם מצביעים על אותה תופעה:

ברגע שנשים יוצאות מהמסגרות השמרניות ומתקדמות בתחומים של קרירה ושאיפות קידום – הבית והמשפחה עומדים בתחרות על משאבי הזמן, האנרגיה והלב.

אני מזמינה אותך לקרוא על זה, למצוא טכניקות שיעזרו לך, אבל אם כבר כתבת פה, אנסה ללכת איתך עוד צעד פנימה – ומשם למצוא אולי משהו שישיב לך על השאלה הגדולה שלך:

לכל אחת ואחד מאיתנו יש סולם ערכים. בסולם הערכים שלנו ישנם ערכים שחשובים לנו – ולפעמים יכולה להיות התנגשות ביניהם. את כותבת שאת רוצה להתפתח בתפקיד משמעותי ויחד עם זאת להיות נוכחת ופנויה עבור המשפחה והילדים.

האם תמיד זה יוכל ללכת יחד? ככל הנראה שלא…

האם זה יוכל להיות בתוך מסגרת של איזונים ובלמים – וודאי שכן.

אמא מסופקת היא בהכרח אמא טובה יותר עבור ילדיה. היא מלאה בתוכה עם דברים שהיא אוהבת – ואת זה כל ילד מרגיש בלי מילים.

אבל יחד עם זה היא עלולה להסחף ולהיות שעות על גבי שעות מחוץ לבית, ואז הילדים שלה יקבלו פחות אמא… או להיות מאד מחוברת לנייד או למחשב ולהיות פחות פנויה ונוכחת עבורם.

בעיניי פה נכנסים שני דברים.

האחד – חיזוק הערכים האישיים. כלומר: כשאנחנו יודעים שהמסגרת שלנו עלולה להיות מכשול עבור הערכים שאנחנו עצמנו שמנו לנו – אנחנו יכולים להקדים רפואה למכה. אם אני יודעת שהעבודה שלי תובענית כל כך – אני מראש שמה לי תזכורת על הסיבה האמיתית שלשמה אני רוצה ללכת לילדים שלי. לדוגמא בפלאפון שלי יש תזכורת – “שעה של אמא נוכחת שווה יותר מ10 שעות פסיכולוג” או כל מיני כאלה… אני בקבוצות ווצטאפ עם נשים שההתמודדות שלהן דומה לשלי, ואני שואבת מהן כוח וחיזוק או דברים מעין אלו.. אני בקבוצה של הנחית הורים שעוזרת לי לא להוריד את המשפחה מסדר היום האישי שלי ועוד.

השני – קביעת גבולות והרגלים. החיים שלנו בסופו של יום הינם אוסף של הרגלים שבחרנו לעצמנו. אחת לתקופה אנחנו מעדכנים אותם, אבל ההרגלים הם אלה שמאפשרים לנו לחיות את החיים בלי לשקול כל החלטה פעם אחר פעם. אני חושבת שבכל שלב בחיים אנחנו דואגים למסגרת והרגלים חדשים כפי שמתאים לתקופה, לתפקידים ולערכים שלנו.

את כרגע רווקה – הלימודים וההשקעה בתואר מהווים את המסגרת שלך. כאישה נשואה וכאמא – הגבולות והמסגרת משתנים. ואז אנחנו מסדרים את הרגלי החיים שלנו כפי שנכון ומתאים עבורינו. גם כאישה, גם כזוג וגם כהורים.

אני חושבת שבכל תקופה יש התפתחות אישית שמתאימה לצורכי התקופה והחיים. כאילו עוד משהו שנפתח בלב – ונעשה מעין “עדכון גירסה” מחדש שדרכו אנחנו מסדרים לעצמנו את הגבולות והמסגרות כך שיתאימו לערכים ולצרכים שלנו. כך לדוגמא – תורנות בין בני הזוג על שמירה על הילדים, או אולי עבודה קרוב לבית או רחוק, מעון בעבודה ועוד ועוד.

לסיכום – תמיד בחיים יש לנו ערכים שיתחרו עם ערכים אחרים על המקום הראשון בסולם. בכל תקופה ישנם ערכים אחרים שיטלו את הכתר לעצמם ויהיו בראש הסולם. את דואגת מה יהיה כשתנהלי חיי משפחה והורות – ואני רוצה להגיד לך שבכל עת תצטרכי לשמור על ערכיך, לחזק את הערכים האמיתיים שלך, לקבוע לעצמך הרגלים ומסגרות שיתמכו בכך, וכך, ביד אמן עדינה תוכלי לטוות את המרקם העדין הקיים בין הרצון להיות בבית ואמא נוכחת לבין להיות אשת קרירה מפותחת. השילוב – אפשרי, והעבודה – עבודת חיים היא.

ואולי עוד משהו קטן בשולי הדברים: מאד הגיוני שיהיו תקופות שתרגישי שערך אחד בא על חשבון ערך אחר. זה הגיוני, ולא אומר שהערכים שלך כבר לא חשובים. אלא אומר שאת מנהלת את האיזונים לאורך תקופה – או מעדכנת את לוח הערכים שלך. ולכן עוד יותר חשוב להיות קשובה פנימה להתפתחות האישית הפנימית שלך בכל תקופה מחדש.

בהצלחה!!

אודליה

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

חלוקת התפקידים בזוגיות לא נראית לי הוגנת
ראשית תודה על אתר שעונה בדיוק על מה שצריך הציבור החרדי ופותר הרבה ספקות פנימיים . ומכאן לשאלתי: חשוב לי להדגיש שאני מסתכלת על העולם בעיניים של צדק ושויון ולכן יש לי שאלה שלא ברורה לי . לפני דור או שניים היה ידוע שהתפקיד של האישה זה לבצע את צרכי...
ויכוחים ואתגרים במקום העבודה
שלום לאתר המדהים ולמשיבות היקרות! אני אמא ל 2 ילדים, ובעלי אברך. אני נמצאת בעבודה שכל הסביבה חילונית ושמאלנית ששונאת ממש את הדת. היה לי לפעמים פה ויכוחים, אבל מאז שראיתי שזה לא רק מזיק הפסקתי. אבל משום מה, אני מרגישה כל הזמן מהסביבה פה דחויה ולא רצויה, הייתי עוזבת...
אני צריך להיות יציב כלכלית כדי להתחתן?
היי רציתי לשאול האם זה בסדר ולגיטימי שאני בתור בחור בן 26 רווק, אף על פי שלעיתים לא קל לי הרווקות כרגע אני מעדיף ככה בלית ברירה על פני חיפוש ויציאה לשידוכים, מפני שאני כרגע כביכול לא בדיוק אדם ש”מצא את עצמו”.. סיימתי לימודי חשמלאות ולבסוף החלטתי שהמקצוע לא בשבילי....
מה שמספרים לנו בסמינר על מכללות ותארים זה נכון?
שלום, תודה רבה על האתר אני נערה בת 18 ולומדת באחד הסמינרים הגדולים בירושלים, הסמינר נחשב לסמינר פופולארי מאוד וטוב ביותר, ואני שאני נמצאת בתוכו אני מרגישה שאני נמצאת בתוך שקר אחד גדול, אני בכיתה י”ב ועכשיו הנושא המרכזי זה לימודי ההמשך… הסמינר מבחינתו כל הזמן מחדיר לנו את ההרס...
דואג לעתיד הכלכלי של הילדים שלי שקיבלו חינוך חרדי
הילדים שלי גדלים במוסדות חרדים, תלמודי תורה וישיבות קטנות מהשורה הראשונה, ואני שמח מאוד בכך, באמת משוכנע שבמצב הנוכחי המוסדות החינוכיים בציבור החרדי הם הדבר הטוב ביותר ביחס לכל מערכת חינוכית חלופית שאני מכיר. יחד עם זאת, אני גם גדלתי בצורה כזאת ולמרות היותי בעל יכולות טובות מעבר לממוצע.. גם...
האם לשם השתדלות בפרנסה עלי לעשות הסבת מקצוע?
שלום ותודה ענקית על אתר נפלא! אני עובדת כרגע במשרה מלאה, עם משכורת קצת מעל המינימום. אני כבר לא צעירה, ותוהה האם לעזוב את העבודה וללמוד מקצוע חדש רווחי יותר? חוששת מצעדים משמעותיים מדי שיכולים להתברר ככישלון אשמח מאוד לעצה טובה איך להתקדם ואיך לראות את הדברים באור הנכון

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן