The Butterfly Button
אין לי כוחות להרים את עצמי

שאלה מקטגוריה:

אני אמא ל5 ילדים נשואה
כ10שנים אני חווה חרדות ודיכאון לפרקים הכל התחיל כאשר אחי נפצע קשה ואני סעדתי אותו במהלך כל השיקום ,
לפני כמה שנים בתי חלתה בקוליטיס דלקת כרונית המעי הגס ,בעקבות כך עברתי דיכאון וחרדה ,אתמול חזרנו מבדיקה והדלקת חזרה ,
מצד אחד אני רוצה להיות חזקה על מנת לתמוך בביתי והיא מבקשת זאת ממני ,אך אני עוטפת אותה בדאגה ועצות ובכך מזכירה לה שהיא חולה ,והיא אמרה לי שבפעמים קודמות היא התרחקה ממני בגלל זה ובמקום לקבל עזרה נפשית ממני היא הייתה לבד .
מצד שני כולי בחרדה עצבות תסכול ותחילת דיכאון אני עצובה מאוד ולא יודעת מה לעשות
להתחיל טיפול תרופתי ? אין לי כוחות להרים את עצמי אני ממש מיואשת .

תשובה:

שואלת יקרה,

קראתי את שאלתך הנוגעת, וקראתי שוב. חשתי בעצמת הרצון שלך לחיות, במלוא מובן המילה. המאבק האמיץ שלך להתעלות מעל הגלים ממש עובר בכתיבתך.

כאמא וכמתמודדת עם מחלת מעי כרונית, הזדהתי מאד עם החלק הזה בסיפור חייך. אך טבעי ונורמלי שתחווי רגשות של חוסר אונים מול סערות עצומות שתארת.

אכן, איננו יכולים. לא, זו לא חולשה ולא חטא לומר: “אינני מסוגלת”. ישנם דברים שאכן איננו מצופים להיות מסוגלים לשאת.

למרות שלא את, ולא אף אחד אחר, יכול לקחת את ההתמודדות הזו ממך, ישנן כמה נקודות למיקוד שיעזור לך בע”ה לחוש שאת בכיוון מעלה, אל מעל הגלים המאיימים.

 

  1. ניכר שתקופת הטיפול באחיך הותירה אותך מרוקנת נפשית. ומה מטעין את ה”סוללות” שלך? חשוב שתמצאי לך איים קטנים של התמלאות ממה שמענג ומהנה אותך. זה יכול להיות כמה דקות בירוק של הטבע, חטיף קטן, כמה רגעי קשב למוזיקה, אמנות… חשבי מה עושה לך טוב. השתמשי בכל החושים ובמה שנמצא קרוב ונגיש אליך.

בנוסף, קחי לך כמה שניות בכל בוקר ובכל ערב להודות על המתנות הקטנות-גדולות של חייך. הטוב תמיד מרובה מהקושי, רק שאנחנו נוטים לראות אותו כמובן מאליו. (מי כמוך יודעת כמה כל נשימה וכל פעימת לב, כל תנועה בכל איבר- הם עושר אדיר, ששווה יותר מכל הון!)

 

  1.  “לא עליך המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין להיבטל ממנה”

אינך בתפקיד מצילת העולם. יש מנהיג, ולו הכוחות. את נדרשת לעשות את מה שביכולתך, ותו לא. את אחראית על שיקול דעת נבון ככל יכולתך, ולא על תוצאות בחירתך.

לאור זאת, התמקדי בשאלה: “מה התפקיד שלי כאן?” שימי לב: השאלה איננה “מה המשאלה שלי?” מכיון שזו מחשבה יתומה ללא משענת. נסי לחשוב באופן אובייקטיבי מה את עם כוחותייך וזמנך מסוגלת לעשות במסגרת הנתונים. תוכלי לעזור לעצמך על ידי כתיבת רשימה תחת כותרת זו: 1. המצב: (לפרט) 2. מה אני מסוגלת לתרום? (לפרט!)

התרחקי ממחשבות מתסכלות של “יש כל כך הרבה צרכים, שאינני מסוגלת למלא”

תחת זאת, תתמקדי במסגרת היכולת שלך. ואת הפעולות האלה תעשי בלב רחב, בחיוך ובשמחה שאת האדם הנכון במקום הנכון.

 

  1. נראה שישנן ציפיות והבנות שונות בינך לבין ביתך לגבי תפיסת המחלה וסגנון התמיכה. הייתי מציעה לערוך שיחה גלויה עם ביתך. חשוב לערוך זאת בשעה שקטה ורגועה, על כוס תה במקום נעים. שתפי אותה בכך שאת רוצה לתמוך בה, וזקוקה להכוונה ממנה מה היא הציפייה שלה. בקשי את ביתך לפרט בכל מצב כיצד תוכלי לתמוך בה. שיחה כזו תביא בעזרת ה’ לקרבה ביניכן, ולהקלה על שתיכן. את תחושי פחות תסכול ויותר בהירות לגבי תפקידך, וביתך תחוש מובנת ותהיה כלי לקבל את אהבתך.

בחיבוק משתתף

ותפילה לרפואה שלימה,

שפרה

smw.wohl@gmail.com

 

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מה עושים כשאין כוח לחיות?
מה עושים כשאין כח לחיות? אני מאובחנת עם פוסט טראומה מורכבת בטיפולים מתישים כואב לי הכל מאחוריי אישפוזים כואבים אני מאובחנת עם הפרעת אישיות גבולית אני קיצונית אוהבת ושונאת בצורה קיצונית אני נשואה עם ילדים ואין לי כח אני רוצה להיות האמא הכי טובה ואם לא מצליח אז לא באלי...
ראש השנה עבר נורא אז מה יהיה עם יום כיפור?
קשה לי ממש המחשבה שיום כיפור הולך להגיע. ראש השנה עבר עלי גרוע. נרדמתי ולא התעוררתי לתפילה לא הספקתי להתארגן ,הרגשתי כל החג תחושה של הפוך מחג..המשפחה שלי לא תורנית מה שהביא שלא היתה פה אוירה מתאימה בכלל ליום הדין.. ואני מדברת בעדינות.. בכללי אני מרגישה גרוע עם עצמי, שומעת...
כשנדמה שאי אפשר ליפול יותר אלוקים מוכיח לי אחרת
מאז שהייתי ילד עברתי ייסורים לא שגרתיים אני בן 26 ומרגיש בן 70 ממש צרה רודפת חברתה ולא אני לא מפונק ולא מדבר על כסף או דברים שמעסיקים בני נוער אני מדבר על דברים קשים שהמעט שכן ידעו מה אני עובר פשוט היו בהלם שדברים כאלה קורים. עם זאת אני...
בלגן בחיים - בבית בחברה ובלב...
אני בת 18 וחצי הכל התחיל לפני לפני שנה וחצי כשאחותי שאיתי בחדר התחילה לסור מהדרך . הרגשתי שאם אני רוצה לשמור על עצמי אני צריכה לצאת מהחדר אז עברתי לישון בסלון כי לא היה לי חדר אחר ואחותי הגדולה (אחרת)לא הסכימה שאעבור להיות איתה בחדר וכמובן שזה היה ממש...
איך נגמלים מההתמכרות לעישון?
לפני תקופה הפסקתי לעשן סיגריות וקנאביס שהייתי מכור אליהם ממש בעקבות לחצים גדולים שהיו לי בחיים וכעת ברוך ה התאזן מצבי יחסית למרות שעדיין יש חודשים שאני מתקשה אבל יותר טוב ממה שהיה ואני כעת מוצא את עצבי עם לחצים וחרדות בצורה שמעולם לא היה לי ואולי זה משהו שתמיד...
מתוסכל מכל מה שלא השגתי עד עכשיו בחיים שלי
אני מתוסכל מההשגים שלי אני כבר בן 50 ותמיד דמיינתי שבגיל הזה אהיה לאחר השגים מרשימים, אך עתה אני מוצא את עצמי בפני שוקת שבורה אני לא יודע ש”ס, אין לי משרה שהייתי מעניין בה, כסף אין לי ב”ה יש לי משפחה וילדים ועל כך אני מאושר ומודה לה’ מאד...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן