The Butterfly Button
איך להיות עוצמתית חזקה ועם בטחון בכל מצב?

שאלה מקטגוריה:

היי דבר ראשון תודהה רבה! על האתר המדהים הזה❤❤,אני בת 17 ופשוט יש לי שאלה שלדעתי נמצאת אצל כל אחת ואחת בגיל הזה,איך בונים ביטחון וחוזק עצמי אמיתי? חזק ובטוח, שנשאר לתמיד ככה בתוכנו,שאף אחד לא יוכל לשבור ולהוריד זה נורא מציק לי ואני קוראת מלא ספרים ומאמרים ואין פשוט הכל מתבלבל אני יודעת שאני רוצה להיות בטוחה לגמריי בכל מצב בעצמי ולהיות ככה אישה עוצמתית וחזקה ואני לא אומרת שאין לי בטחון או חוזק ,יש אבל לא תמיד. יש סיטואציות שאני מרגישה הכי בטוחה ,חזקה עוזרת ומביאה מעצמי לאחרים ויש ימים וסיטואציות שכלום מרגישה חסרת בטחון ,שקטה. ודי נמאס אני רוצה להיות תמיד בכל מצב הכי אני.שואלים אותי מה אני ירצה לעשות וללמוד בעתיד ואני מרגישה שמתאים לי מבחינת דברים שעברתי ופשוט מי שאני,זה לעבוד ולעזור לנערות בסיכון או משהו בסגנון מכמה סיבות אבל מתאים רק כשאני אם הביטחון שלי אם החוזק הפנימי ויש סיטואציות שהם נעלמים. יש אנשים שאני יגיד להם במה אני רוצה לעסוק והם יגידו שממש מתאים לי ויש אנשים שלהפך, אני מקווה שזה נותן לך דוגמא למה שבעצם “אני” לפעמים מרגישה ומשדרת הכי ביטחון ועוצמה ולפעמים ההפך. אני מרגישה שבגלל מה שקורה לי וגם פעמים שהרגשתי לא הכי בנח ,אלה דברים שיעזרו לי להבין את השני שיושב מולי וכבר זה עוזר,כשאני מרגישה בטחון והכל ויושב מולי מישהו שלא, אני מבינה אותו,עוזרת ונותנת לו להרגיש בנח ,אבל לעצמי אני לא יודעת וכשקורה לי זה פשוט קורה,אני רוצה לעזור לאנשים אחרים במצבים מסוימים אבל קודם כל איך אוכל לעזור לעצמי לבנות יותר לעומק ולהשאר חזקה אמיתית? נורא יעזור אם תענו ופשוט תסבירו לי איך זה עובד אני יודעת שזה קשור לסביבה ובהרגשה שנותנים אבל איך לא להיות תלותית בסביבה,בהרגשה שנתנו לי,איך לקבל את העוצמה מתוכי,תודה ענקיתת!מראש למשיבה נורא יעזור לי וממש מעריכה!

תשובה:

נערה מקסימה ויקרה, שלומות!

מעריכה מאד את פנייתך האמיצה לחיפוש מענה הולם ומתאים למה שמטריד אותך.

אני חושבת שבשאלה שלך טמונות גם שאלות וגם תשובות בו זמנית, וזה מוכיח שיש לך כוחות התבוננות ועומק בפנים רק שהם מכוסים בכל מיני דברים. למעשה, כל התשובות הנוגעות לחיינו נמצאים בתוכנו, רק לא תמיד יש מספיק שקט סביבנו שנוכל להקשיב להם, זהו שריר הקשבה פנימית שיש לפתח ולאמן כל הזמן. בעולם רועש ומוצף כמו שלנו לא קל להגיע לזה, אבל כאשר מגיעים הכל נראה בהיר וצלול הרבה יותר, כמו לנקות משקפיים מאובקות. כעת נתחיל מהתחלה-

צדקת שסוגיית הערך העצמי אופיינית בעיקר סביב גיל ההתבגרות, דהיינו גילאים 15-21 בערך, אבל למעשה שאלת הערך העצמי, שאלות של זהות , ביטחון ותחושת שלמות הם למעשה הסוגיות הכי בסיסיות באנושות שלנו מאז ומעולם.

החיפוש של האדם אחרי מהותו וייעודו בעולם הוא מסע שלא באמת נגמר בנקודה מסוימת, הוא נפרש על פני חיים שלמים ועובר עליות, מורדות ושינויים.

הדבר הראשון שחשוב לזכור- הינו שהחיים דינאמיים, דהיינו, כל תפיסה, כל תבנית חשיבה, כל הסתכלות שלנו על המציאות יכולה וצריכה להשתנות.

אדם שכל חייו מרגיש וחושב אותו דבר, משהו לא בריא בו.

שימי לב שאלוקים ברא את כל עולמו בתנועה. עונות השנה, עולם החי , עולם הצומח , כולם עוברים שינויים, צומחים ונובלים, יולדים ומתים, קמים ונופלים,כך גם האדם.

”שבע ייפול צדיק וקם” – הפסוק לא מנוסח בלשון של המלצה אלא כך צריכה להיות הממציאות של ”צדיק” – כינוי לאדם שיודע את בוראו ועובד אותו, אדם שכזה יודע שהחיים , באופן טבעי, תקין ונורמלי, רצופים נפילות, שינויים, טעויות.

הנפילות הם לא ”פאדיחה” הם לא ”טעות”, הם חלק ממסענו הרוחני, כי רק מתוך נפילה תיתכן צמיחה והתקדמות ולימוד דברים חדשים.

ומדוע אני אומרת זאת? כי ציינת פעמים רבות בשאלתך את סוגיית האי-יציבות בתחושותייך כלפי עצמך כאילו מדובר במצב ”בעייתי”. אבל האמת היא לא כך.

האמת היא שאנחנו בדיוק כמו שאר ברואיו של הקב”ה, וכמו שהשמש זורחת ושוקעת והירח מתמלא ומתחסר לא כי הם חלשים או בעייתיים כי זהו רצון בוראם, גם אנחנו חלק מהבריאה, ותמיד יהיו לנו ימים זורחים וימים שוקעים, ימים של חיבור ואהבה עצמית, וימים של דכדוך וחוסר ביטחון. אז דבר ראשון- זה נורמלי , כך צריך להיות. למעשה, אצל רבים מהאנשים, רוב החיים הם לא ימים שבהם זורחים במלואם אבל אפילו בשביל מעט ימים של זריחה הכל שווה. כאשר אני מחוברת וקרובה ואוהבת את ”העצמי”, אני למעשה קרובה ומחוברת לד’ כי ”העצמי” הוא הצלם אלוקים שבי, הנשמה שמפעמת בתוכי, ולכן בימים שאני מחוברת ושלמה עם עצמי הכל בא בקלות גם עבודת ד’ וקיום המצוות, התפילה מלאת השראה, אני חשה שיש לי המון מה לתת ולהעניק לעולם. ומה קורה בימים שלא? בימים שכל דבר מערער אותי? שאני חשה שאני אבודה ולא מוצאת את דרכי בעולם ? לא קורה כלום, אלו ימים שבהם כדי להרבות אהבה עצמית ללא תנאי, קבלה והכלה של התחושות האלה ברוגע ואהבה, לא להיבהל מהם או לברוח מהם אלא להתבונן בהם, להתחבר אליהם ולחשוב מה הם יכולים ללמד אותי על עצמי, איך אני יכולה לצמוח מזה ולהיות טובה יותר, מודעת יותר, קרובה אצל עצמי יותר.

לגבי עוצמה. תראי עוצמה זו מילה רחבה יותר, יש לה מלא הגדרות וכל אחד מתכוון למשהו אחר. הדרך הטובה ביותר היא לשאול את עצמך: ”מי סביבי עוצמתי?” האם את מכירה מישהו בסביבתך שאת מגדירה כעוצמתי? אם כן נסי לחשוב אם עצמך מה גורם לו להיות כזה. ביטחון עצמי? חיוך? שלמות עצמית? בעיניי, למשל, רק כהמחשה, אדם עוצמתי הוא אדם שלא מתעסק בקטנות לא של עצמו ולא של אחרים, אדם שמאיר פנים, ויש לו חלומות גדולים שהוא לא מפחד לחלום וללכת בעקבותם. זאת ההגדרה שלי, ושלך?

שבי עם עצמך וחשבי. כאשר תדעי להגדיר בצורה ברורה יותר לעצמך למה את קוראת עוצמה, תוכלי להתחיל בצעדים קטנים להתקדם לשם,

לרוב כולנו מרגישים עוצמה ממישהו ששלם ובטוח עם מי שהוא, אבל זכרי שזוהי עבודת חיים ולא מגיעים אליה בגילאים שלך אלא אחרי חוויות והתמודדויות שונות בחיים, אז נשימה עמוקה ובלי לחץ, העיקר שהכוונה והמחשבה שלך נמצאים במקום הנכון, אל תדחקי ותזרזי תהליכים, עכשיו הזמן המדויק שלך להרהורים , למחשבות מי את ולאן את רוצה להגיע, תני לתהליך הזה לקרות עכשיו, בזמן הנכון והתנאים המתאימים, היעזרי בחברות טובות ובני משפחה אוהבים, השתדלי לזכור כל הזמן שהבחירה אילו קולות להכניס לתוכנו היא בבחירתנו הבלעדית, הקב”ה חנן אותנו בדעת שיכולה לבחור מה מתאים לי לשמוע ולקחת מאחרים ומה לא. לא כל משפט או אמירה של מישהו חייבת בהכרח להשפיע עליי ולחדור פנימה.

חזקי ואמצי בעבודת הקודש הפנימית שלך, מאחלת לך תהליך נעים רצוף הארה וסע”ד משמיים, של של גילויים ותובנות והתחדשות תמידית .

אני כאן עבור כל שאלה או מחשבה!

נועה.

<4183435@gmail.com>

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד שאלות באותו נושא:

מתחרטת על החלטות שאני מקבלת
אני בת 24, יציבה ב״ה בחיים, בעלת עבודה מסודרת ובעלת ביטחון עצמי. אני מקדימה את הדברים האלו כי משהו לא מסתדר לי. מצד אחד אני בעלת ביטחון עצמי גבוה, יודעת מה אני רוצה, עם ראש על הכתפיים, אוהבת את עצמי – ומאידך, אין לי ערך עצמי. לאורך כל הדרך שאני...
שופטת את עצמי דרך העיניים של אחרים
אני בחורה בת 21 ואני חושבת שיש לי מלא מעלות הבעיה שלי שאני לא מעריכה את עצמי נכון מאז ומתמיד נתנו לי את ההרגשה שאני לא בסדר וכך אני עד היום חושבת שלילי על עצמי איך אוכל לחיות את החיים שלי דרך העיניים שלי ולא דרך העינים של האחר ואוכל...
אני מיותר בעולם?
נהנתי מאוד לקרוא את תשובותיכם המחכימות והמפורטות ואף למדתי מהן. מציגה את שאלתי בפשטות בלי הקדמות. אני לא רואה את עצמי ייחודית או משמעותית בשום תחום. לא הקמתי משפחה. אין לי הרבה קשרים משמעותיים. העבודה שלי די טכנית. גם בעבודת ה’ אני בינונית. בנוסף יש לי התמודדויות וקשיים (כמו לכולם)....
לצערי נכשלתי פעמיים בטסט ולצערי זה שבר אותי נפשית ועשה לי משבר באמונה
ראשית אני רוצה ממש להודות לכם על האתר המדהים הזה וכן על האפשרות לשאול שאלות באופן אנונימי!! לפני כמה חודשים התחלתי ללמוד נהיגה , ב”ה הלימוד היה מעולה והגעתי למצב שאני רגע לפני טסט וב”ה הייתי מאוד מוכן ואני והמורה שלי היינו בטוחים שאעבור טסט ראשון והאמת שגם אני ממש...
הערכה עצמית נמוכה מסביבה קרובה
אשמח לשתף ויותר מאשמח לתשובה שתיתן לי מעט מנוחה כי אני משקיעה הרבה במציאת פתרון להבין ולעזור לעצמי. מאז שאני ילדה הייתה לי הערכה לא חיובית לגבי עצמי הנובעת מטעויות שעשיתי בילדותי (לא דרמתי) וכתוצאה מאלו הסביבה הקרובה (המשפחה) גרמה לי לחשוב שאולי אני לא הכי.. לא הכי חכמה, לא...
הקמת בית - חוששת שזה גדול עלי.
שלום לאקשיבה היקרים! תודה רבה על האתר המדהים והמחכים. אני בחורה בשידוכים (בת 21) מאד רוצה להתחתן ולהקים בית בעז”ה יתברך העניין הוא שאני מרגישה שזה גדול עלי, בכללי אני מרגישה שהמורכבויות והקשיים שהחיים מזמנים הם אלף מידות מעלי. מעל כוחות הנפש שלי. אני מסתכלת סביבי, רואה חברות ומכרות שבכזה...

עידכונים ותשובות בכל דרך שרק תרצו

באימייל
הזינו את כתובת המייל שלכם
בוואצאפ
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם
לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
דילוג לתוכן